Enjeksiyon Makineleri

Enjeksiyon Makineleri, eritilmiş hammadelerin bir kalıba enjekte edilip şekillendirilmesi ve soğutulup kalıptan çıkarılmasını içereken enjekte yöntemidir.

Enjeksiyon Makineleri, eritilmiş hammadelerin bir kalıba enjekte edilip şekillendirilmesi ve soğutulup kalıptan çıkarılmasını içereken enjekte yöntemidir. Bu yöntem sayesinde en küçük parçalardan bahçe mobilyanalarına kadar birçok çeşit ebat ve kategorilerde plastik parçalar üretilmektedir. Üretim yöntemleri arasında en yaygın olanlardandır. Makineye Plastik Enjeksiyon Makines denilmektedir.

Enjeksiyon yapılırken Granül halinde olan plastik hammade enjeksiyon grubu üzerindeki hazneye dökülür. Rezstanlar ile ısıtılmış döner vidaya beslenir. Vida döndürmenin yarattığı kuvvetle hammade erir ve ileri doğru harket eder. Eritilmiş hammade, kapalı kalıp boşluğunu hidrolik pistonlarla doldurur.

Avrupa Standartlarındadır. 
Kilitlemeli makas sistemi , hidrolik ve mekamik kapı emniyet sistemleri, %70 kadar enerji tasarrufu sağlayan servo motor ve pompası vardır. 10 inç türkçe renkli ekrana sahiptir.